09 marca 2023

Zabudowa RTV w salonie

Dzisiaj kilka słów na temat zabudowy RTV w salonie. Miejsce stanowiące serce domu. To tu spotykają się domownicy, aby wspólnie spędzić wolny czas. Obejrzeć ulubiony program, porozmawiać o minionym dniu, wspólnie ze znajomymi napić się wina. Jednym słowem miejsce relaksu i wypoczynku.

 

Rozwiązania jakie chce Wam zaproponować - dotyczące zabudowy ścianki RTV wynikają z dwóch zasadniczych kwestii.

 

Pierwsza to ilość miejsca jaką na nie posiadasz. Jeżeli jest to niewielka przestrzeń wynosząca mniej niż 160 cm to przy aktualnych wielkość samych telewizorów nie zmieścić na niej za dużo elementów. Cały wystrój kończy się na zawieszeniu telewizora i umieszczeniu pod nim szafki RTV. Aby urozmaicić ta przestrzeń można ścianę pomalować na wyrazisty kolor, kilka tonów ciemniejszy niż reszta otoczenia lub pokusić się o znalezienie odpowiedniej tapety. Pamiętać jednak należy aby nie była ona zbyt wzorzysta, ponieważ stworzy to istny miszmasz na ścianie.

 

Przy małej ilości miejsca dobrym rozwiązanie jest pomalować ścianę na dwa kolory, odcięcie ich zaś zaplanować w połowie szerokości telewizora. Pamiętać jednak należy, aby szafkę TV dobrać kolorystycznie pod ten pomysł i nie dodawać kolejnego akcentu.

 

Drugie rozwiązania dotyczą dużej przestrzeni, gdzie oprócz telewizora znajdą się miejsca na dodatkowe elementy. 

Sposoby zagospodarowania tej przestrzeni:

 

1. Zabudowa kartonowo - gipsowa z oświetleniem ledowym w półkach. Oczywiście jest to droższa opcja niż pomalowanie ściany, jednak nie na tyle droga, aby się nad nią nie zastanowić. Półki oświetlone ledowo stanowią element dekoracyjny, dodatkowo jako element wykończenia można ścianę obłożyć płyta drewnopodobną. Klasyka w pełni.

 

2. Beton - dalej nie wychodzi z mody. Rozwiązań na uzyskanie efektu betonu jest kilka. Pierwsze z nich to stiuki betonowe. Specjalnie nakładane masy dzięki którym uzyskamy efekt betonu o różnorakiej kolorystyce, z połyskiem lub nie. Polecam szczególnie te z firmy Jeger. Drugim rozwiązaniem jest naklejenie gotowych płyt betonowych. Jednak ostrzegam są one bardzo ciężkie i tym samym trudne w montażu.

 

3. Płytki wielkoformatowe - czyli nic innego jak płytki o wielkości przekraczającej 120/240 cm. Czemu na ich miejsce nie można położyć tych o zwyczajnym rozmiarze 60/120? Powodów jest kilka. Najważniejsze wzór płytki nie przejdzie z jednej na druga. Powstaną nieusystematyzowane mazańce i istny zawrót głowy. Po drugie o ile znajdziemy płytki bez przejść to problemem okażą się fugi i nieciekawie wyglądające przejścia. Dlatego jedynym sensownym rozwiązaniem jest duża płytka, gdzie wzór obejmuje całość elementu. Te imitujące marmur o ciekawym zabarwieniu prezentuje się najlepiej. Dodatkowo oczywiście w połączeniu z nimi zabudowa meblowa, ładnie wkomponowana w całość. Jest to opcja zdecydowanie najdroższa. Po pierwsze sam zakup i koszt położenie płytki jest wysoki. Po drugie nie dokupimy elementów meblowych gotowych i należy nastawić się, ze wykonać je będzie musiał stolarz.

Efekt jednak wart jest tej ceny i pamiętajmy, ze remont lub wykończenie robimy na lata. Te zaś materiały są bardzo trwałe.

 

 

 

PRACE REMONTOWE

MIESZKANIE  "POD KLUCZ"

REMONTY BIUR

PROJEKTANT WNĘTRZ

REMONTY I WYKOŃCZENIA MIESZKAŃ

STRONA GŁÓWNA

MDR

Mały Duży Remont

REMONTY

WYKOŃCZENIA

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

GDAŃSK GDYNIA

OKOLICE TRÓJMIASTA

KONTAKT

TEL. 697 086 093

biuro@mdremont.pl

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Gdańsk, Gdynia, Sopot i okolice

biuro@mdremont.pl

697086093

MDR

Mały Duży Remont

Adam Rogoziński