schowany karnisz
19 stycznia 2023

Ukryty karnisz - zabudowa na karnisz

Jeżeli ktokolwiek zapytałby mnie o krótka radę, co zrobić aby mieszkanie wyglądało nowocześniej powiedziałbym od razu - pozbądź się karniszy.
 

 

I nie mylcie pozbycia się karniszy z pozbyciem się zasłon i firan. Nie - te zdecydowanie nadają klimatu każdemu wnętrzu.
 
 
Chodzi o same karnisze. I ich ozdobne wykończenia. Jedna z najgorszych opcji. Jeżeli jesteś przed remontem lub planujesz wykończenie mieszkania lub domu zrezygnuj z karniszy.
 
Dlaczego ?
 
Po pierwsze wyglądają po prostu tanio - z tymi zaś wykończeniami w kształcie brylancików, zawijasów - dodatkowo tandetnie
 
Po drugie po powieszeniu zasłon, nigdy nie dojdą one bezpośrednio do ściany i zostanie nieestetyczna przerwa.
 
Po trzecie nie dochodzi też bezpośrednio do sufitu - zawsze musi być te kilka centymetrów przerwy - zatem tu też mamy przerwę i cięcie przestrzeni, które nie do końca chcemy.
 
Po czwarte - nowoczesne mieszkania nienawidzą karniszów.
 
Ktoś powiedziały, ze zapewne polecę karnisze z maskownicą. To już lepsze rozwiązanie - ale dalej mnie nie przekonuje. Wiecie dlaczego? Myślę, że z czasem po prostu zżółkną - białe maskownice staną się nieestetyczną żółtą plamą. Kto tego chce - raczej nikt. Niby dobre rozwiązanie - ale biorąc pod uwagę intensywny kontakt ze światłem - niepolecane.
 
Dla mnie to co się naprawdę sprawdza to - przerwa w suficie podwieszanym, za która montowane są szyny na karnisz lub jeżeli nie chcemy obniżać pomieszczenia - zabudowa G-K na karnisz.
 
Zalet tego rozwiązania jest kilka.
 
Po pierwsze oprócz zamontowania szyn karniszy możemy dodatkowo zamontować listwy z oświetleniem ledowym i tym samym mieć dodatkowe, delikatne źródło światła, które wykorzystywać będziemy podczas leniwych niedzielnych wieczorów.
 
Po drugie zasłony spływają od samej góry i dodatkowo dochodzą bezpośrednio do ściany.
 
Po trzecie - w narożnikach mamy ciągłość zasłon - jeżeli wymaga tego wnętrze - nie mamy żadnych nieestetycznych przerw.
 
Po czwarte zabudowa nigdy nie zżółknie - jeżeli zaś po latach ulegnie lekkiemu zabrudzeniu - wystarczy ja odmalować - jak i resztę ścian w mieszkaniu.
 
Po czwarte schowany jest również mechanizm upięcia zasłon - dzięki czemu patrząc na ścianę widzimy tylko estetyczne fale a nie zmarszczenia materiałów.
 
Warto pomyśleć o tym rozwiązaniu. Sami zobaczcie jak się to sprawdza.

 

PRACE REMONTOWE

MIESZKANIE  "POD KLUCZ"

REMONTY BIUR

PROJEKTANT WNĘTRZ

REMONTY I WYKOŃCZENIA MIESZKAŃ

STRONA GŁÓWNA

MDR

Mały Duży Remont

REMONTY

WYKOŃCZENIA

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

GDAŃSK GDYNIA

OKOLICE TRÓJMIASTA

KONTAKT

TEL. 697 086 093

biuro@mdremont.pl

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Gdańsk, Gdynia, Sopot i okolice

biuro@mdremont.pl

697086093

MDR

Mały Duży Remont

Adam Rogoziński