schowany karnisz
20 stycznia 2023

Remont mieszkania Gdańsk, Gdynia

       

 Dzisiaj kilka słów jak wygląda remont mieszkania w Gdańsku lub Gdyni. Lokalizacja tak naprawdę dowolna. Zakres prac przecież nie zależy od tego, gdzie dane mieszkanie się znajduje, a od tego w jakim jest stanie.

         Nasza firma zajmowała się już różnorakimi zleceniami. Bywały i mieszkania bardzo zdewastowane, gdzie po śmierci osoby starszej wchodziło się do pomieszczeń nie remontowanych od 30-40 lat.

 

 

Pierwszym etapem jest utylizacja śmieci. Zatem jeżeli klient nie chce zajmować się oczyszczeniem mieszkania przed remontem tzn. pozbyciem się starych mebli, armatury, elementów wyposażenia, to zajmujemy się tym my. Systematycznie sprzątamy mieszkanie pozbywając się z niego dosłownie wszystkiego. Wynajmujemy oczywiście w tym celu specjalny kontener.

 

Następnie gdy mieszkanie nie jest już zagracone przystępujemy do prac związanych z przygotowaniem powierzchni. To ciężka i żmudna praca związana ze skrobaniem ścian, szlifowaniem. Na tym etapie prowadzimy również instalację elektryczną i hydrauliczną.

 

 

 

Dużym ułatwieniem dla nas, podczas remontu mieszkania w Gdańsku lub Gdyni jest przedłożenie przez klienta projektu mieszkania. Jeżeli takowy posiada prace wykonujemy zgodnie z rysunkami technicznymi. Jeżeli jednak go nie ma to podczas rozmowy z klientem ustalamy położenie gniazdek, włączników - w pokojach, umiejscowienie zlewów, umywalek, WC. To wszystko ustalone musi być już na początkowym etapie współpracy.

 

Kolejny etap to prostowanie ścian. W międzyczasie wykonujemy konstrukcje sufitów podwieszanych i prowadzimy prace wykończeniowe w łazience - przygotowujemy zabudowy, kładziemy płytki podłogowe, ścienne.

 

I może w tym miejscu warto podkreślić, że po około dwóch tygodniach od wejścia ekipy remontowo - wykończeniowej,  należy na budowę dostarczyć materiał typu stelaże, płytki, baterie.

 

 

Oczywiście nasza firma ułatwia tę kwestie i jeżeli materiał nie jest zamówiony bezpośrednio na budowę, a trzeba odebrać go z hurtowni, to nie ma najmniejszego problemu i zajmujemy się tymi sprawami.

 

Gdy prostowanie ścian jest już opanowane przychodzi czas na szpachlowanie i malowanie wstępne ścian. Kończymy prace brudne - kafelkowanie, łazienki na gotowo i przystępujemy do ponownego malowania. 

 

Następny etap to montaż osprzętu, lamp, gniazdek i włączników.

 

      Prace jak sami widzicie zmierzają ku końcowi i można zabrać się za położenie podłóg i montaż drzwi i listew przypodłogowym. Zastanawiacie się czemu podłogi kładzie się na końcu. Dlatego, aby ich nie uszkodzić . Podłogi, szczególnie drewniane są bardzo delikatne na uszkodzenia. Ekipa remontowo - budowlana nie powinna na nich pracować.

 

Na tym etapie kończymy naszą pracę. I możemy zacząć kolejne zlecenie.

 

         Zdarza się oczywiście, że na dana inwestycję wracamy po pewnym czasie. Ma o miejsce, gdy prace możemy dokończyć dopiero po montażu mebli przez stolarza. Wtedy to sprawdzamy ponownie jakość ścian - czy w wyniku ich pracy nie zostały one uszkodzone. Jeżeli zauważymy jakiekolwiek poprawki, wykonujemy je.

 

 

Mieszkanie przy odbiorze przez klienta musi być perfekcyjne. Nie pozwalamy sobie na żadne uchybienia.

 

I ten pedantyzm robi z nas jedną z lepszych firm na terenie Trójmiasta, która wykonuje remonty mieszkań i domów w Gdańsku, Gdyni i okolicy. 

 

Pamiętaj, że służymy również radą i doświadczeniem. 

 

PRACE REMONTOWE

MIESZKANIE  "POD KLUCZ"

REMONTY BIUR

PROJEKTANT WNĘTRZ

REMONTY I WYKOŃCZENIA MIESZKAŃ

STRONA GŁÓWNA

MDR

Mały Duży Remont

REMONTY

WYKOŃCZENIA

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

GDAŃSK GDYNIA

OKOLICE TRÓJMIASTA

KONTAKT

TEL. 697 086 093

biuro@mdremont.pl

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Gdańsk, Gdynia, Sopot i okolice

biuro@mdremont.pl

697086093

MDR

Mały Duży Remont

Adam Rogoziński