19 stycznia 2023

Nowoczesna obudowa kominka

Wiele osób zastanawia się - czym obudować kominek.

 

Kwestia spędza im sen z powiek. Mimo, ze nie będzie może on aż tak często używany, to przecież po pierwsze ma ładnie się prezentować, a po drugie być funkcjonalny.


 

Co zaś oznacza hasło - ma być funkcjonalny?
 
Przede wszystkim, materiał jakim będzie wykończony ma się nie brudzić lub być łatwy do czyszczenia. Kto chce mieć po sezonie grzewczym czarne smugi? Oczywiście, że nikt.
Osobiście w swojej karierze wykończałem bardzo dużo kominków, używałem różnych materiałów.
Poczynając od cegłopodobnych, na które moda aktualnie się skończyła.
 
Po betony, z którymi pracowało mi się źle - ze względu na nierówności w materiale - płyty między sobą różniły się grubością, szerokością i długością, co było problematyczne podczas ich kładzenia. Ponadto były bardzo ciężkie pomimo niewielkich rozmiarów - 60/120 cm.
Na chwilę obecną, jest jeden materiał, z którym pracuje mi się najlepiej i uważam że jest najbardziej interesujący - płytki wielkogabarytowe.
Wyglądają zjawiskowo, po zabrudzeniu łatwo je wyczyścić, są dużo lżejsze aniżeli kamień, czy beton, dobrze reagują na wysokie temperatury. Dzięki dużym formatom praktycznie pozbywamy się nieestetycznych łączeń. Łatwo dopasować przechodzący wzór, stanowią serce i dekorację domu.
 
Aktualnie jest kilkanaście firm, które sprzedają duże formaty płytek - poczynając od polskich typu Tubądzin czy Paradyż, a kończąc na włoskich Marazzi lub hiszpański Baldocer.
 
Nie będzie stanowiło większego problemu znaleźć płytkę z przepięknymi maziami ala marmur lub o łagodnej strukturze kamienia.
Sam koszt płytki, może nie jest niski. Jej położenia też jest droższe niż płytek o normalnym wymiarze - ale efekt jaki się końcowo uzyskuje wart jest tej ceny. Pamiętajmy również, że podobnie jak łazienka jest to wykończenie na lata.
Decydując się na płytki wielkoformatowe 120/240. 120/260 lub 160/320 cm jedno musimy mieć na pewno. 
 
Dobrego i sprawdzonego fachowca.
 
Na terenie Trójmiasta i okolic nie mają Państwo problemu - proszę zadzwonić do mnie :) Nasza firma remontowo - wykończeniowa Gdańsk wykona wszystkie prace. Poza tym rejonem będzie ciężej :) . Należy dokładnie poszukać osoby, która ten materiał położy. Z doświadczeniem, odpowiednimi sprzętami do cięć i obróbki.
I proszę nie słuchać haseł, że się nie da.
Wszystko się da - nawet wykonać bardzo wąskie cięcia - o ile ktoś się na tym zna.
Osobiście kładąc tego typu materiał biorę pełna odpowiedzialność - również finansową, za niego. Nie ma zatem mowy, że płytka pęknie lub zostanie uszkodzona. Ich cena jest zbyt wysoka, aby na klienta zrzucać dodatkowy zakup materiału, bo cięcie się nie udało.
 
Efekt końcowy zaś możecie obejrzeć na tych oto zdjęciach.

 

PRACE REMONTOWE

MIESZKANIE  "POD KLUCZ"

REMONTY BIUR

PROJEKTANT WNĘTRZ

REMONTY I WYKOŃCZENIA MIESZKAŃ

STRONA GŁÓWNA

MDR

Mały Duży Remont

REMONTY

WYKOŃCZENIA

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ

GDAŃSK GDYNIA

OKOLICE TRÓJMIASTA

KONTAKT

TEL. 697 086 093

biuro@mdremont.pl

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Gdańsk, Gdynia, Sopot i okolice

biuro@mdremont.pl

697086093

MDR

Mały Duży Remont

Adam Rogoziński